01 Sissejuhatus

Video transkriptsioon

Tere!

Oled jõudnud Eesti Pimedate Liidu videokursusele „Kuidas kasutada pimedana iPhone’i“. Algava kursuse käigus saad aimu sellest, mis asi on nutitelefon, kuidas see nägemispuudega inimesele võiks kasulikuks osutuda. Ning loomulikult aitame Sul ka Sinu esimese nutitelefoni käima panna ja ära seadistada. Õpetame natukene, kuidas seda kasutada ja jagame väikseid nippe ja trikkegi.

Mina olen Jakob Rosin ja mina olen ligipääsetavuse konsultant ning koolitaja. Olen ise nutitelefone kasutanud juba üle kümne aasta ning selle aja jooksul ka nägemispuudega inimesi koolitanud. Ja loodan, et selles videokursuses saan ka mina Sinule kasulik olla oma teadmiste ja soovitustega.

Meie kursus on jaotatud mitmeteks väiksemateks alapeatükkideks. Kui sul mõnes teemas on igav – või sa juba tead, mis seal räägitakse, või sind lihtsalt ei huvita – siis sa saad peatüki kenasti vahele jätta. 

Ja ehkki meil on videokursus, ei ole tegelikult selle kursuse tarbimiseks nägemist vaja – ma kirjeldan kõiki liigutusi ja viipeid, mis me ekraani peal teeme. Ja me näitame seda ka pildis selleks, et nägijad inimesed saaksid ka meie kursusest osa. 

Lisaks on meil iga peatüki juures ka väikene selgitus ja transkriptsioon sellest, mida me siin räägime. Nii et kui oled video ära vaadanud, aga tahaksid mõnda fakti kiiresti veel üle kontrollida, saad seda ka tekstiliselt kenasti lugeda. 

Aga mis me siin ikka pikalt heietame, hakkame pihta.