Selle aasta alguses otsustas EPL hakata korraldama veebipõhiseid seminare. Veebisemiaride formaat on anda sõna esinejale, millele järgneb küsimuste ning infolõik. Seminarid toimuvad Zoomi keskkonnas (juhendi, kuidas Zoomi üles seada, leiad siit). Registreerimisvorm ilmub kodulehele ning Facebooki nädal enne seminari algust.
Veebiseminaride kuupäevad:
6.03. 2024 kell 11.00
8.05. 2024 kell 11.00
18.09.2024 kell 11.00
13.11.2024 kell 11.00
Selle aasta lõpuseminarile 13. novemrbril tulevad Tartu Ülikoolist kestlikkuse sotsioloogia kaasprofessor Kati Orru ja kriisisotsioloogia doktorant Kristi Nero rääkima teemal “Kriisivalmidus ja -kaasamine” Et edendada kriisivalmidust, on vaja teada, missugused elanikkonna rühmad on haavatavad ning kuidas edastada neile selgeid sõnumeid ja juhiseid. Eelnevad kogemused on näidanud, et traditsioonilised kriisikommunikatsiooni viisid, näiteks inimeste informeerimine infovoldikute abil, ei valmista neid piisavalt kriisiolukordadeks ette. Samuti on inimeste toimetulek ning võimalused oma elu ning tervist kriisides kaitsta erinevad, olgu tegu elutähtsate teenuste katkemise, tööstusõnnetuse või sõjaga. Seminaril tutvustavad Orru ja Nero oma tööd, milliste lahenduste abil võimestada inimesi hädaolukordadeks valmistumisel ja kuidas planeerida kriiside lahendamist viisil, mis toetaks kõigi elanike toimetulekut. Seminarile saab registreeruda siin, või saates e-maili aadressile epl@pimedateliit.ee. Seminari link ning seminari slaidid (kui kasutatakse) saadetakse päev enne seminari algust (teisipäeval). Seminarid algavad kell 11.00.
VARASEMAD SEMINARID
18. septembri sügisseminarile tuleb rääkima Eesti Diabeediliidu president Ulvi Tammer-Jäätes teemal “Diabeet – järjest suurenev terviseprobleem”. Diabeet (vana nimega suhkruhaigus) on krooniline ainevahetushaigus, mis vajab igapäevast ja pidevat eneseravi. Diabeedi spekter on väga lai. Praeguse arusaama kohaselt tähendab diabeet erinevate haiguste kogumit. Nende ühine nimetaja on energia ainevahetuse häire, mis väljendub vere suurenenud suhkrusisaldusena. Eestis on diabeet diagnoositud umbes 70 000 inimesel. Eesti Diabeediliit moodustati 1992. a 6 kohaliku diabeediseltsi eestvõttel. Praegu kuulub liitu 17 maakondade organisatsiooni, mis kõik on end nimetanud kas diabeetikute või suhkruhaigete seltsiks.
8. mai seminaril tuleb MTÜ Guide Running Estonia Jooksusilmade grupi üks asutajatest Gerli Taumann rääkima võimalustest, kuidas vaegnägijad ja pimedad saavad turvaliselt joosta-matkata, jooksuvõistlustel osaleda ja isegi suusatada! Paar aastat tegutsenud Jooksusilmade grupp toimib vabatahtlikkuse alusel, kus sportlikud ja rõõmsad Eesti inimesed on silmadeks vaegnägijatele või pimedatele inimestele, kes soovivad oma tervise eest hoolt kanda! Seminar annab ülevaate, miks selline MTÜ loodi, oma kogemusi jagavad meie liikmed, kes on MTÜ-ga olnud asutamisest saati!
Avaseminaril, 6. märtsil, tuleb Eesti Puuetega Inimeste Koja jurist Kristi Rekand rääkima töövõime hindamise ja puude raskusastme tuvastamise vaidemenetlustest. “Vaide koostamine töövõime hindamise ja/või puude raskusastme otsusele”. Eelmise aasta detsembrikuus lõppes töövõime hindamise ja puude raskusastme tuvastamisega seonduv õigusalane nõustamisteenus, mille oluline osa oli vaiete koostamine ning kohtumenetlused. Kristi soovib jagada nõustamisteenuse raames saadud teavet ja tähelepanekuid, pakkudes nn vaide koostamise töötube, koolitusi ja infopäevi. Nõuandetund on väga praktiline, ehk seminaril osaleja saab juhiseid, millele tugineda vaide koostamisel Eesti Töötukassa ja Sotsiaalkindlustusameti otsustele. Seminari kestus on 90 min, millele järgneb küsimuste ja infominutid (kokku 120 minutit).