EPLi veebiseminarid 2024

Valgel taustal kahe helesinise sule vahel on Eesti Pimedate Liidu logo ning seminaride toimumise ajad.

 

Selle aasta alguses otsustas EPL hakata korraldama veebipõhiseid seminare.

Veebisemiaride formaat on anda sõna esinejale, millele järgneb küsimuste ning infolõik.

Seminarid toimuvad Zoomi keskkonnas (juhendi, kuidas Zoomi üles seada, leiad siit). Registreerimisvorm ilmub kodulehele ning Facebooki nädal enne seminari algust.

Veebiseminaride kuupäevad:
6.03. 2024 kell 11.00
8.05. 2024 kell 11.00
18.09.2024 kell 11.00
13.11.2024 kell 11.00

8. mai seminaril tuleb MTÜ Guide Running Estonia Jooksusilmade grupi üks asutajatest Gerli Taumann rääkima võimalustest, kuidas vaegnägijad ja pimedad saavad turvaliselt joosta-matkata, jooksuvõistlustel osaleda ja isegi suusatada! Paar aastat tegutsenud Jooksusilmade grupp toimib vabatahtlikkuse alusel, kus sportlikud ja rõõmsad Eesti inimesed on silmadeks vaegnägijatele või pimedatele inimestele, kes soovivad oma tervise eest hoolt kanda!

Seminar annab ülevaate, miks selline MTÜ loodi, oma kogemusi jagavad meie liikmed, kes on MTÜ-ga olnud asutamisest saati!

Seminarile saab registreeruda siin, või saates e-maili aadressile epl@pimedateliit.ee.

VARASEMAD SEMINARID

Avaseminaril, 6. märtsil, tuleb Eesti Puuetega Inimeste Koja jurist Kristi Rekand rääkima töövõime hindamise ja puude raskusastme tuvastamise vaidemenetlustest. “Vaide koostamine töövõime hindamise ja/või puude raskusastme otsusele”.

Eelmise aasta detsembrikuus lõppes töövõime hindamise ja puude raskusastme tuvastamisega seonduv õigusalane nõustamisteenus, mille oluline osa oli vaiete koostamine ning kohtumenetlused. Kristi soovib jagada nõustamisteenuse raames saadud teavet ja tähelepanekuid, pakkudes nn vaide koostamise töötube, koolitusi ja infopäevi.

Nõuandetund on väga praktiline, ehk seminaril osaleja saab juhiseid, millele tugineda vaide koostamisel Eesti Töötukassa ja Sotsiaalkindlustusameti otsustele.

Seminari kestus on 90 min, millele järgneb küsimuste ja infominutid (kokku 120 minutit).