05 Mis on karbis?

Video transkriptsioon

Ja nüüd ongi aeg meil telefon karbist välja võtta.

Meil on siin iPhone’i karp ja ta on selline neljakandiline ja papist. Kui Sa poest telefoni saad täitsa uuena, siis tegelikult on see karp isegi kilesse pandud, aga kile saab ilusti ära võtta. 

Mina selle olen juba läbematusest ära teinud. Ja karpi sõrmega katsudes on siin kenasti tunda reljeefselt telefoni selline kujutis, ja see on telefoni tagakülje vaade. Ülemises vasakus nurgas on veel tunda ka näiteks kolm sellist mummu või täppi – need on kaamerad – ja üldiselt ainult karbi peal ongi neid hea näppida, sellepärast et muidu nad lähevad rasvaseks, ja siis ei tule head pildid, kui päriselt telefoni näppida.

Igatahes karbi avamine on lihtne: võtad lihtsalt ülemisest osast kinni, tõstad ta ära nagu kastil kaane.

Nii, ja nüüd kõige esimene asi, meil ongi telefon siin karbi sees. Ja telefonil on ka täitsa uuena kile ümber, ka selle kile olen ma juba ära võtnud. Aga ma usun, et see pole mure.

Nii, panen telefoni praegu korraks siia kõrvale ja vaatan, mis seal karbis veel on.

Meil on siin laadimisjuhe. Laadimisjuhe on meil ühelt poolt USB-C otsaga, ja teiselt poolt lightning otsaga – ning lightning siis eesti keeles kui välk – aga üldiselt selle kohta eesti keeles öeldakse ka lightning. Lightning on see ots, mis siis läheb telefoni sisse. USB-C ots aga on – sellega on selline lugu – et Apple otsustas, et nemad laadimisadaptereisid ja -pistikuid neid osasid, mis siis seina lähevad, enam karpi ei pane. Ja samamoodi ei panda enam karpidesse ka kõrvaklappe, sest et paljudel inimestel on need juba olemas. Ja ütleme, sellise keskkonnahoiu seisukohast, ei ole nende juurdetootmine võib-olla kõige parem mõte.

Aga see tähendab seda, et kui see on tõesti sinu esimene iPhone ja sul ei ole uue USB-C otsaga laadijat kodus, siis tuleb see sul osta. Lähed poodi ja paludki müüjalt USB-C laadijat, või ütledki, et on tarvis iPhone’i laadida. Ja teine variant on laadida telefoni oma sülearvutist, millel on USB-C ots olemas.

Ja siin karbis on veel üks asi – siin on üks pisikene selline ümbrik. Siin ümbriku sees on palju pabereid. Ja muu hulgas on siin ka üks oluline asi, selle nimi on SIM-kaardi eemaldamise nõel. Ja see on selline nõel, mida meil läheb hiljem vaja, et telefonist kätte saada SIM-kaardi sahtel. Ta on siia ilusti pandud sellise papist klambri taha, et ta siit välja ei kukuks. Ja seda kokku näpistades saab selle siit pärast ilusasti kätte, kui me hakkame telefoni vaatama. Ja tegelikult, kuna seal karbis rohkem midagi ei ole, siis nüüd ongi aeg uurida, milline meie telefon tegelikult välja näeb.