Video transkriptsioon
Nii, meie telefon on iPhone 13Pro, seda hakkame kohe käima panema.
Ja see mudel on meil valget värvi. Neid on erinevas värvitoonis, aga meie telefoniküljed ja tagumised osad on tõesti valged. Igaüks saab endale sobiva välja valida, mis värvi tema eelistab.
Telefoni esiosa on nagu alati must, sest et siin on ekraan ja kui sõrmega seda katsuda, siis on täitsa tundagi, et see kogu esiosa on klaasist. Telefoni ülemine osa tegelikult ei ole päris ekraan – siin üleval on kaamerad, seal on kõlar, seal on mikrofonid – seal on hulk erinevaid andureid, mis on olulised näo tuvastamiseks, et telefoni saaksid ainult Sina lukust lahti teha. Aga seda ei ole tunda, sest et need kõik on klaasi all.
Telefoni tagumisel küljel aga on klaas veidi teistsugune tunda sõrmega, sest et see on mattklaas – natukene karedam. Aga telefoni keskel on üks väike siledam ala. Seal on Apple’i logo, mis kujutab siis ära hammustatud õuna.
Ning siin telefoninurgas on selline ruudukujuline eenduv ala, mille peal on kolm suurt ümmargust mummu – need on kaamerad. Ja siin on ka hulk erinevaid muid sensoreid, mis on olulised siis telefoni korrektseks töötamiseks.
Ning kui me telefoni külgesid vaatame, siis need on tehtud terasest. Ja telefoni alumine külg – võtame kõigepealt siis selle ette – et siin on selline piklik kitsas avaus ja see on laadimise pesa. Sinna saab panna siis juhtme, millega siis telefoni laadida või andmeid vahetada. Ja selle kõrval on hulk väiksemaid avausi või täpikesi – nende sees on kõlarid ja mikrofonid ja teised andurid, mis taas telefoni töötamiseks olulised on.
Telefoni paremal küljel on üksik nupp, selline piklik nupp. Seda läheb vaja selleks, et telefoni käima panna või telefoni töötamise ajal lukustada või lukust lahti teha. Selle peale on sellel hulk muid funktsioone ka. Apple kutsub seda nuppu ise küljenupuks inglise keeles, siis side button. Telefoni vasakult küljelt aga leiame kolm nuppu ja need on olulised helitugevuse reguleerimiseks. Kaks neist nuppudest on vajutatavad: ülemine nagu ikka, paneb heli valjemaks, alumine vaiksemaks. Ja kolmas nupp – mis on siis kõige ülemine – on lüliti. Seda saab lülitada kas telefoni tagumise külje poole, mis juhul siis telefon läheb hääletule režiimile, või telefoni esikülje, ehk siis ekraani poole, siis telefon läheb hääletult režiimilt ära ja hakkab jälle helisema. Nende kolme nupu all natukene edasi mööda külge sõrme libistades tunneme ühte pisikest täppi. See on oluline täpp, sest et sellest saab avada SIM-kaardi sahtli, ja sinna sisse saab panna siis SIM-kaardi, et siis saaksime helistada ja telefonikõnesid teha.
Ning sellega õige pea hakkamegi tegelema. Enne veel aga vaatame, kuidas telefoni käes hoida. Telefoni kõige mõistlikum ongi hoida käes niimoodi, et ta on pikkupidi. Seesama alumine osa, kus oli laadimispesa, vaatab sinu peopessa, ja eenduv ruut kaameratega on siis telefoni tagumisel küljel üleval paremal – nii et sile ekraanipind on nii-öelda näoga sinu poole. Aga nüüd proovime SIM-kaardi siia telefoni sisse panna.