07 SIM-kaardi paigaldamine

Video transkriptsioon

Nüüd paneme SIM-kaardi telefoni sisse. Selleks, et SIM-kaarti telefoni sisse paigaldada, on Sul vaja kolme asja: loomulikult telefoni, siis on Sul vaja SIM-kaardi nõela ja siis on vaja SIM-kaarti.

iPhone’i sisse läheb selline SIM-kaart nagu nano-SIM. See on väga-väga pisikene kaart. Kui Sul varasemast on juba telefon olemas, siis on Sul seal ilmselt ka SIM-kaart ning ainus probleem võib olla see, et SIM-kaart on selline natukene suurem ja see telefoni sisse ei mahu. Nagu öeldud, Sul on vaja nano SIM-kaarti ja seda Sa saad siis küsida mobiilioperaatori käest. Või siis võib-olla ka Sinu praegune suurem SIM-kaart võib muutuda ka väiksemaks – siit võib-olla saab ümbert ära murda sellised raamid – aga kui Sa ei ole kindel, siis mine küsi mobiilioperaatori käest nano-SIMi ja saad selle kenasti kätte.

Nii, SIM-kaardi nõel, sellega saame avada SIM-kaardi sahtli telefonis. See on sellise kaardikese peal ja see on olemas iPhone’i karbis. Mina võtsin ta juba ennist välja. Kui Sina seda veel teinud ei ole, siis karbist leiad paberist ümbriku, kus sees see kindlasti on. Ja selle kaardikese peal on nõel paigaldatud sellisest papist klambrite vahele. Näpistan siit need klambrid ilusasti kokku ja võtan nõela ära. Ta on metallist: selline ümaram piklikum osa, kus on hea kinni hoida ning terav ots, mis on siis nõel.

Nii, nüüd ma võtan kätte telefoni – vasakus käes on mul praegu nõel ja paremas käes telefon – ning telefoni puhul leian ma siit ühe pisikese-pisikese täpi vasakult telefoni küljelt – see, kus on kolm helitugevuse nuppu. Libistad sõrme alla ja leiab täpi – see on nüüd auk, kuhu me peame selle SIM-kaardi nõelaga suruma. Et otsin üles nõelaga selle augu, tunnen, et mul on nõel on ilusti selles augus sees, ja natuke surun nõelaga peale. Hops, ja Sa tunned täitsa siuke tõks käib ära kui see SIM-kaardi sahtel siit välja hüppab. Siis võib nõela korraks panna rahulikult laua peale. Ja kui nüüd sõrmega katsuda, siis täitsa tunda, et telefoni seest on välja tulnud selline pisikene sahtel.

Tõmbame selle siis sõrmedega siit telefonist välja. Ta tuleb täitsa telefoni seest välja. Telefoni saab jälle ära panna natukeseks ajaks. Ja hoiame siis sahtlit niimoodi, et sahtli paksem osa – see osa, mis siis oli telefoni külje peal ja vaatas välja – see jääks nüüd siis meie poole. Hoiame sellest paksemast osakest kinni ja proovime siis SIM-kaardi panna telefoni sahtli sisse.

Nii, nüüd ma võtan kätte SIM-kaardi. Ja SIM-kaardi puhul on üks oluline osa, kuidas ta siia siis paigutatakse: et kui Sa SIM-kaarti katsud, siis Sa tunned, et üks nurk SIM-kaardil on ära lõigatud ehk siis ta on natukene kumeram. See nurk aitab Sind selles, et see SIM-kaart õigesti siia sahtli peale paigaldada. Kui Sa hoiad sahtlit käes nii, nagu me ennist rääkisime – ehk siis see paksem osa vaatab Sinu poole – siis peab SIM-kaart sahtlisse minema niimoodi, et see ära lõigatud osa vaatab alla vasakule. Paneme ta siia peale. Ta läheb siia täitsa siia selle raamikese peale niimoodi ja jääb siia seisma. Ta küll ei ole siin väga kindlasti kinni – nii et hoia igaks juhuks natukene sõrme siin peal, – et ta päris ära ei tuleks.

Võtan telefoni uuesti teise kätte ja libistan selle sahtli telefoni vasakul külje peal – kus oli see SIM-kaardi sahtel, on pisike avaus – koos selle sahtli SIM-kaardiga siia avausse. Kui ta siia peale saab, siis vajutan lihtsalt sõrmega selle sahtli telefoni sisse. Väikese klõpsuga, ja sahtel on jälle telefoni sees, nii et tunda on vaid see täpp külje peal.

Ja SIM-kaart ongi meil telefoni sisse paigutatud. Nüüd ma soovitan selle SIM-kaardi nõela panna tagasi selle papist kaardi peale, sest et tegelikult seda nõela võib veel tulevikus vaja minna. Ehk on vaja Sul SIM-kaarti vahetada – panna mõnda uude telefoni või mõnda teise telefoni – et seda mitte ära kaotada. Ta jääb siia klambri külge ilusasti kinni. Selle kaardi võib tagasi siis pärast karpi panna. SIM-kaart on meil paigaldatud, nüüd paneme telefoni käima.