17. SeeingAI

 

Nüüd tutvustame sulle ühte kasulikku rakendust, mille nimi on SeeingAI, see on tehisintellekti põhjal töötav äpp, mis aitab visuaalset maailma heliks ja kõneks muuta (seda telefoni kaamera teiste sensorite abil). Näiteks võimaldab SeeingAI sulle ette lugeda teksti, mis on trükitud, või tuvastada pildi pealt erinevaid objekte. Või isegi öelda, kui vanad ja millises tujus on inimesed, kes pildi peal on!

See rakendus on väga kasulik, aga samas ka väga lihtne kasutada ja registreerimist ta ei nõua. SeeingAI rakenduse kasutamisel kõige parempoolne element, ehk siis vasakult paremale piisavalt palju pühkides leiame me sellise valiku nagu channel. See on siis loetelu erinevatest rakenduse funktsioonidest, mille vahel saab vahetada sõrmega ülevalt alla või alt ülesse pühkides.

Ning vaatame, mis meil siin siis valikus on, pühin alt ülesse.

Light, see on siis nüüd valgustugevuse määraja, ja see toimib sellise helisignaali abil. Et mida kõrgem signaal, seda rohkem valgust. Ma tean, et mul on pea kohal üks lamp, ja kuna piiks on kõrge, siis lamp järelikult põleb. Laua all on tavaliselt pime, kuuleme, et seal on hämar.

Nüüd lükkan sõrmega alt üles uuesti ja oleme jõudnud valikuni product, ehk siis toode, ja see on ribakoodi skänner. Ribakoodi skännerit saame katsetada ühe purgi pealt. Mul on siin üks purk käes ning kui telefon näeb selle purgi peal ribakoodi, tuvastab ta selle automaatselt ära. Ja see peaks siis ütlema ka, millega tegemist on. Nii et suunan telefonikaamera purgile ja vaatan, mis juhtub.

Coca-Cola öeldi mulle. Coca-Cola kohta saame veel informatsiooni küsida, siin on olemas selline nupp nagu more info, sellele koputades avatakse siis lisainfo aken.

Telefon loeb ette info

Ühesõnaga, siin on loetelu sellest, kui palju energiat ja kui palju kaloreid Coca-Cola meile annab. Palju igal juhul. Ning ühe näitena veel, nagu ma ütlesin, tuvastab siis SeeingAI ka teksti. Ning alt üles pühkides olen nüüd vahepeal astunud ühe sammu võrra tagasi, väljunud siis sellest Coca-Cola infost alt üles pühkides.

See on person valik, mis tuvastab inimesi, ja document valik lubab mul siis tuvastada dokumenti. Mul on siin üks raamat, panen selle laua peale ja näitan seda telefoni kaamerale. Vaatame, kas ta ütleb mulle, mis raamatuga tegemist on.

Avame siis document versiooni ning otsin nuppu take picture, vajutan sellele, ja vaatame, kas telefon saab aru, mis raamatuga tegemist on.

Charles Bukowski on raamatu autor, ja „Hollywood“ on raamatu pealkiri.

Ja niimoodi täpselt just ka on! Nii et me ilusasti saime  raamatu pealkirja teada. Niimoodi on võimalik lugeda pikemaid tekste, käekirja selle rakenduse abil on võimalik tuvastada ka näiteks raha, ehk siis valuutat, värve ning erinevaid objekte sinu ümbruses. Nii et tegelikult tegemist on vägagi kasuliku ja universaalse lahendusega, mis on samas väga lihtne. Nii et kui sul huvi on ja arvad, et sellest võiks kasu olla, lae äpp alla – selle nimi on SeeingAI – ning katseta, millised funktsioonid sulle kõige kasulikumad võiksid olla!