19. Videokõne

Video transkriptsioon

Alati jaga abistavatest äppidest ei pruugi lõpuni kasu olla, ja siis tulevad appi sõbrad, kes näevad, ja nendele saab teha videokõne.

IPhone’i puhul on videokõne lahenduseks selline asi nagu Face Time, ja Face Time kõnet saad sa teha teisele sõbrale, kellel on ka iPhone, või mõni muu Apple’i seade.

Ja minul ongi nüüd vaja õhtul minna selle sama koolituse reklaami filmima. Ja mina valisin endale enda arvates head riided välja, aga igaks juhuks helistan oma sõbrale, kelle nimi muide, on ka Jakob, et küsida, et kas asi on siis ikkagi õige.

Võtame telefoni. Teen lahti telefonirakenduse ning leian kontaktide vahekaardi. Ja siin on minul Jakobi kontakt ning vajutan nupule Face Time video call, et talle helistada.

Jakob: „Kuule, mul on niisugune lugu, mul on õhtul ühe koolituse reklaami filmimine, ja siis ma vaatasin endale mingisuguse osa riided välja kapist, aga äkki sa viitsid korra aidata üle vaadata, et kas asjad nagu sobivat kokku ka? Et ma iseenesest mõtlesin korra, mul on siin nagu kaks kampsuni varianti. Et see, mis sa sellest kampsunist arvad?“

Sõber Jakob: „See on siuke roheline kaelusega kampsun, ma ei tea, mis sul see teine kampsun, mis sul seal on?“

Jakob: „See või? Ja nii, see nagu misasi on?“

Sõber Jakob: „See on nagu niuke nagu jänku, või nagu tibukollane väga hea, seestpoolt sellise mängulise säbrulise voodriga.“

Jakob „Kuule, aga mul eelmine kord, ma mäletan seda, kandsin, viskas väikse ketšupi siia kaela peale, praegu seal ei paista plekki?“

Sõber Jakob: „Ei, praegu tundub mulle puhas.“

Jakob: „Okei, no siis on väga hea, ja siis ma võtsin ühe salli, see on, see on see punane meil?“

Sõber Jakob: „Ei, see on sinine.“

Jakob: „Sinine, okei, kuule, aga kui ma paneks selle kollase ja sinise, mis sa arvad, kas läheb mänguks?“

Sõber Jakob: „Jah, ma arvan, et väga hästi sobib.“

Jakob: „Kuule, davai, siis paneme selle. Need riided ja läheb. Aitüma sulle!“

Sõber Jakob: „Ja ole terve“

Nii, saab ilusti riidesse panna, ja ilusasti minna reklaami filmima. Ja tegelikult ongi sellisest lahendusest väga paljudes asjades kasu – saad helistada sõbrale ja küsida ükskõik mis küsimust ja millist abi sul vaja on enda ümbruskonnas visuaalsest informatsioonist arusaamisel.