Aasta tegu 2017

16. november 2017

* Eesti Kirjastuste Liit kirjandusfoorumi „Kui lugeda on raske…“ korraldamise eest 6. aprillil 2017 Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis. Tallinna raamatumessi raames toimunud kirjandusfoorumil tutvustati nägemispuudega inimeste lugemisvõimalusi, Marrakechi lepinguga kaasnevat, Eesti ja Soome nägemispuudega inimeste raamatukoguteenindust ning nägemisprobleemidega tuntud Eesti kirjanike elu.

* MTÜ Tantsupeomuuseumi asutajaliige, tantsupedagoog Angela Arraste projekti „Mina näen – teeme võimatu võimalikuks!“ läbiviimise eest. 30. juunil 2017 anti Tallinnas Kalevi keskstaadionil selle projekti tulemusena pimedatele ja vaegnägemisega inimestele kirjeldustõlke ning reljeefjooniste abil ülevaade XII noorte tantsupeo peaproovist.

* Fotograaf Annika Haas ning skulptorid Elo Liiv ja Jekaterina Kultajeva näituse „Nägemise õpetus“ korraldamise eest. 28. juulist 3. septembrini 2017 Tallinna Kunstihoone galeriis avatud olnud foto-, skulptuuri- ja installatsiooninäitus juhtis läbi pimesuse tähelepanu sotsiaalsele pimesusele. Modellid olid 17 pimedat inimest.

* Organisatsioon Association Femmes d’Europe ja selle esindaja Riin Saluveer, kes aitas koostada ingliskeelse projekti. Selle tulemusel sai Põhja-Eesti Pimedate Ühing raha käsitööklassi möbleerimiseks.

* Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu lauluansambli juhendaja Marlene Leopard, kes on ansamblit juhendanud aastast 2013. Ta on leidnud ansamblile rohkesti esinemisvõimalusi, korraldanud laululaagreid ja kohtumisi teiste ansamblitega.

* Epp Krosmann, kes on aidanud Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu juhatust vabatahtlikuna asjaajamisel Tartu, Era 2 hoonele evakuatsioonitrepi ehitusel ja dokumentide vormistamisel Tartu linnavalitsuses ja ehitusregistris.

* Pärnu restoran Piparmünt (Papli 13). 2016. aastal toimus Siiri Künnapase algatusel ja eestvedamisel restoranis n-ö pimekohviku päev.

* Haapsalu sotsiaalmaja direktor Serli Küünarpuu, kes panustab oma aega ja energiat põhitöö kõrvalt ka nägemispuudega inimestele mõeldud tegevustesse.

* Kuressaare Vanalinna Kooli muusikaõpetaja Malle Veske, kes on oma õpilastega viimastel aastatel käinud Saaremaa Pimedate Ühingu valge kepi päeva üritusel esinemas.