Dolphin EasyReader äpp hakkab toetama ka Ligipääsetavate Raamatute Ühenduse kataloogi

26. jaanuar 2024

ABC (Accessible Books Consortium e Ligipääsetavate Raamatute Ühendus) on maailma intellektuaalomandi ning teiste erinevate liikmesorganisatsioonide poolt loodud ühendus, mille eesmärk on levitada ligipääsetavat kirjandust üle maailma (https://www.accessiblebooksconsortium.org/en/web/abc/about/index).

Täna pakub ABC ülemaailmset raamatute levitamise teenust (Global Book Service), mille eesmärk on jagada ja laiendada juurdepääsu ligipääsetavale kirjandusele. Selle teenusega saavad liituda erinevad kirjandusega tegelevad organisatsioonid, näiteks pimedate raamatukogud, kes jagavad oma raamatukogus olevaid raamatuid kõigile teistele, kes teenust kasutavad. Olgu selleks siis teine raamatukogu või mõni üksikisik, näiteks nägemispuudega lugeja. Riikides, mis on osa Marrakeshi kokkuleppest (nende hulka kuulub ka Eesti), saab raamatuid vahetada ilma autoriõigusi omamata.

Tänaseks on ABC raamatute kataloogis üle 820 000 nimetuse 80 erinevas keeles, muuhulgas 9000 muusikalise teose nooti.

ABC kataloogiga saab liituda siin: https://www.abcglobalbooks.org/create/account/request

NB! Liitumine eeldab, et inimene on mõne nägemispuudega inimestele mõeldud raamatukogu, näiteks Eesti Pimedate Raamatukogu lugeja.

Peale endale ABC portaalis konto loomist, kontrollib Eesti Pimedate Raamatukogu automaatselt, kas inimene on nende lugejate nimekirjas. Kui on, aktiveeritakse konto ning läbi ABC veebiportaali saab seejärel sisse logida ja raamatuid lugeda.

Dolphin Computer Access on ettevõte, mis toodab ligipääsetavaid lahendusi. Nemad on loonud ka mobiilirakenduse Easy Reader, mis võimaldab ligipääsetavalt e-raamatuid oma nutitelefonist lugeda.

Hiljuti sõlmisid ABC ja Easy Readeri mobiilirakendus koostööleppe, mis võimaldab õige pea lugeda Easy Readeri mobiilirakendusest ka ABC kataloogis olevaid raamatuiod.

See võimalus tekib rakendusse lähikuude jooksul. Siis tekivad ka põhjalikud juhendid, mis õpetavad, kuidas oma ABC kontoga rakendusse sisse logida saab.

Easy reader rakendusest saab rohkem lugeda siin, link on inglise keeles: https://yourdolphin.com/EasyReader-App