Fotode kirjeldamise võistluse kokkuvõte

30. juuni 2021

Üleilmsel ligipääsetavuse päeval kuulutasime välja fotode kirjeldamise võistluse ning 20. kuni 31. maini oli kõigil soovijatel võimalus oma kirjeldatud foto lisada EPLi Facebooki lehele.
Eraisikutest osalejatest sai enim publiku hääli Ann Katarina Meri kirjeldatud pilt.
Foto kujutab lehekülge Rita Leesmäe, Ulvar Kaugemaa ja Maria Christy Tugedami (2015) puuteraamatust “Lilla istus vangitornis”. Ann Katarina saab tänutäheks Saaremaa pimeda käsitöömeistri Mati Peling’u punutud korvi, mis täidetud hea ja paremaga.
Ettevõtete kategoorias osalenud teater Vanemuine saatis meile foto lavastuse “Mamma Mia” viimasest etendusest, mis toimus 29. mail 2021. Foto autor on Maris Savik ja kirjelduse tegi teatri projektijuht Heli Anni.
Lavastusfoto stseenist, kus Kreeka kõrtsis on kokku saanud kolm sõbrannat, kes laulavad vanade aegade mälestuseks ühe lustaka numbri oma nooruspõlve ansambli repertuaarist.
Teater Vanemuine saab auhinnaks teatri kodulehekülje ligipääsetavuse lühiauditi, mille koostab Eesti Pimedate Liidu esimees, Jakob Rosin. Suur tänu kõigile osalejatele ning soovime, et jätkate ka tulevikus avaldatavate fotode kirjeldamist.

Foto kirjeldus: heledas, sangaga punutud korvis on mesi, šokolaad, teepakk ja Raffaello kommikarp. Korv on Saaremaa pimedakäsitöömeistri Mati Peling’u kätetöö.