Intervjuu kaitstud töö projekti lõpetamise kohta

29. märts 2022

Hiljuti käis Eesti Pimedate Liidu esimees Jakob Rosin koos Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Maarja Krais-Leoskiga Vikerhommikus kõnelemas kaitstud töö projekti lõppemisest ja sellest, kuidas riik taas puudega inimesed abist ilma jätab.

Kuula intervjuud siit: https://vikerraadio.err.ee/1608545179/intervjuud-8-20

Kaitstud töö projekt on olnud suureks abiks ka nägemispuudega inimestele, näiteks Põhja-Eesti Pimedate Ühing on tänu projektile leidnud töö 27 nägemispuudega inimesele. Nüüd on Euroopa rahad, mille toel projekti ellu viidi, aga otsa lõppemas ja on ebaselge, mis saab edasi.

Arvan, et riik peaks ühe olulise mõttemuudatuse tegema selles osas, et sotsiaalsüsteemi ei saa projektipõhiselt arendada. Inimesed vajavad järjepidevat tuge alates lapseeast kuni elukaare lõpuni,” ütles Jakob Rosin intervjuus Vikerhommikule.

Ootame ja loodame riigilt saada kiiret lahendust, et inimesed, kes on hiljuti tööle saanud, ei peaks uuesti koju jääma. “Kui me toetaksime natuke neid inimesi, kes abi vajavad, siis ma ei näe põhjust, miks ei võiks Eestis olla erivajadusega inimesi, kes loovad mõne järgmise miljardi start-up’i,” lisas Rosin.

Teema kohta saab pikemalt lugeda ka siit artiklist: https://www.ohtuleht.ee/1058541/meid-pole-enam-kellelegi-vaja-psuuhilise-erivajadusega-inimesed-jaavad-toota-aigi-minusugused-praagitakse-valja-valitakse-ikka-tervemad