Jooksusilmad pakub nägemispuudega inimestele võimalust teha tervisejooksu

25. november 2020

Facebookis on juba pikemat aega elutsenud grupp Jooksusilmad, mis aitab nägemispuudega tervisejooksu huvilistel leida endale nägijast saatja, kellega koos jooksurajal veidi tervisesporti harrastada.

Eesti Pimedate Liidul on jooksusilmade grupi juures hea meel olla toetavaks rolliks, pakkudes soovitusi, näpunäiteid ja informatsiooni jooksurajal paremaks sportimiseks. Loodame, et meie ühise pingutusena saab Guide Running, ehk saatjaga jooksmine Eestis suurema hoo sisse ja toob kaasa olukorra, kus inimestest pungil rahvaspordiüritustel loovad kaasa ka nägemispuudega inimesed.

Hiljuti käis jooksjatega rajal kaasas ka Ringvaate reporter Heleri All. Vaata lõiku siit. 

Mis on Guide Running Estonia?

Guide Running Estonia sündis kahe jooksja ühise eesmärgina pakkuda pimedatele jooksjatele võimalust sportida. “Lõime MTÜ Guide Running Estonia, et edendada Eestis liikumisharrastust. Meie missioon on, et kõikidel inimestel oleks võimalus jooksmisega tegeleda. Guide running annab võimaluse joosta inimestel, kes seda nägemispuude tõttu iseseisvalt teha ei saa. Meie eesmärk on leida igale abi vajavale jooksjale saatja. Saatjateks on jooksjad ja harrastussportlased, kes vabatahtlikkuse alusel aitavad treeninguid läbi viia,” Räägivad grupi loojad Olle Rõuk ja Gerli Tauman.

Facebooki gruppi ”Jooksusilmad” koonduvad kokku abivajajad ning saatjad. Jooksusilmade grupiga ootame liituma nii nägemispuudega jooksuhuvilisi kui ka inimesi, kes tahavad olla saatjad. See on kogemus, mida tasub proovida!
Kõik saatjad läbivad enne esimest jooksutrenni tutvumisürituse ja MTÜ Guide Running Estonia annab ka jooksmiseks vajamineva abivahendi.

Küsimuste ja huvi korral:

MTÜ Guide Running Estonia
guiderunningestonia@gmail.com