Lexsoul Dancemachine aitab pimedatel oma videoid näha

10. mai 2022

Täna avaldati koostöös Lexsoul Dancemachinega kirjeldustõlkega muusikavideod. See on Eestis esmakordne, kus bänd avalikult laeb enda Youtube kanalile üles kirjeldustõlkega muusikavideod.

Kirjeldustõlke saavad Lexsoul Dancemachine neli muusikavideot, milleks on  “Domingo”, “Carambola Jelly”, “Nu reality” ja “Money”.
Kirjeldustõlked koostas Sigrit Vaiksaar, konsulteeris Kai Kunder, salvestas Björn Norralt. Kirjeldustõlked lugesid sisse Lexsoul Dancemachine liikmed Robert Linna, Martin Laksberg, Caspar Salo, Joonas Mattias Sarapuu. Muusikavideod avaldatakse bändi Youtube’i kanalil.

Kõiki videoid saab vaadata bändi YouTube’i kanalil esitusloendist “Kirjeldustõlkega muusikavideod” siin.

“Kirjeldustõlge on Eestis veel kahjuks lapsekingades, kuid õnneks hakatakse aina enam selle olemasolu ja vajalikkust teadvustama. Seni on teatrid ja muuseumid selles vallas olnud head eeskujud. Nüüd oleks aeg ka muusikatööstusel anda enda panus sellele, et kultuur muutuks ligipääsetavaks kõigile.” kommenteerib kirjeldustõlk ja projekti eestvedaja Sigrit Vaiksaar antud ettevõtmist.

“Lexsoul Dancemachine eesmärk on algusest peale olnud see, et meie muusika teeks inimesed õnnelikuks. See puudutab nii lugusid, kontserte kui ka visuaali. Kui meile tehti pakkumine lugeda oma videotele peale kirjeldustõlked, siis see ei olnud ainult huvitav väljakutse meie endi jaoks, vaid ka võimalus rohkem avada oma maailma neile, kellel pole võimalik seda silmadega näha,” sõnab bändi solist Robert Linna, miks nad nõustusid projektiga kaasa tulema.

Lisainfo
Sigrit Vaiksaar

Kirjeldustõlk

+372 5198 8354
sigrit.vaiksaar@gmail.com