Ligipääsetavus, appi! Mis see on?

11. mai 2023

Ürituse laimiroheline plakat, mille ülaosas on lillal taustal valge tekst "Accessible Center EU", mille all lillal taustal Euroopa Komisjoni hoone pilt ja kiri European COmmission. Logo all on must tekst: Ligipääsetavus, Appi! Mis see on? ning 18. mail, kell 11:00 - 13:00. Plakati allosas on ligipääsukese ja Eesti Pimedate LIidu logod. image

Eesti Pimedate Liit, Ligipääsuke ja Accessible EU korraldavad 18. mail, ülemaailmsel ligipääsetavuse päeval, lõunase veebiseminari nägemispuudega inimeste IT lahendustest ja ligipääsetavusest.
Veebiseminaril tervitab teid ligipääsetavuse ekspert ja Eesti PImedate LIidu juhatuse esimees Jakob Rosin, kes seletab talle omasel muhedal moel lahti küsimuse, mis värk ikkagi selle ligipääsetavusega on? Kellele ligipääsetavusest kasu on ning kuidas seda saavutada?
Jakob, kes ise sünnist saati pime, võtab täpsemalt luubi alla nägemispuudega inimestele mõeldud võimalused tänast igapäevatehnoloogiat kasutada ning avab tagamaid, miks hoolimata suurepärastest abivahenditest kõik veel hästi ei ole ja kuidas disainerid, sisuloojad, tarkvaraarendajad või projektijuhid enda loomingut parandada saaksid. Lisaks kuuleme paari nägemispuudega inimese lugusid enda igapäevasest tööst ning ligipääsetavuse probleemidest, millega neil silmitsi tuleb seista.
Kahetunnise lõunapausi lõpuks tuuakse välja ka haamer ning tehakse selgeks, kellelt Eestis täna seadus nõuab ligipääsetavust ja kellelt seda nõudma peagi hakatakse?
Pärast vebinari garanteerime, et sul on hulk uusi mõtteid, silmaring on laiem, ja kui sa enne algust endale lõunaks süüa tegid, siis on kõht täis kah.
Veebiseminar valmib koostöös Euroopa Komisjoni poolt ellu kutsutud Euroopa Liidu ligipääsetavuse ekspertide keskusega Accessible EU, mille eesmärgiks on tuua kokku ligipääsetavuse valdkonna eksperdid ning valdkonna eest vastutajad, jagada teadmisi ning parimaid praktikaid ja pakkuda ligipääsetavuse alaseid õppimisvõimalusi.
Registreeru veebiseminarile:  https://forms.gle/xNw3wZ9gEaDF1jYv6