Swedbanki taktiilsed pangakaardid ja tasuta vahetamine pimedatele

7. juuni 2023

Maikuust on kõigil Swedbanki väljastatud pangakaartidel võimalik kaardi äärt puudutades lihtsamini vahet teha, kas tegu on deebet- või krediitkaardiga. Deebetkaardi sälk on laugem ja krediitkaardi oma nurgelisem. Ühtlasi on sellest kuust meie väljastatud deebetkaardid toodetud täielikult taaskasutatud plastist.

Puutel eristatavad ehk taktiilsed kaardid on lihtsamini kasutatavad nägemispuude, aga ka ajutiste nägemisprobleemidega inimestele – mis iganes põhjusel on kaartidel parasjagu keeruline visuaalselt vahet teha. Üleminek puutel eristatavatele kaartidele toimub kaarditüüpide kaupa järk-järgult. Selle eesmärgiks on kasutada olemasolevad kaarditoorikute laojäägid jätkusuutlikult ära ja mitte tekitada äravisatavat plasti.

Kaardi asendamine enne kaardi kehtivusaja lõppu on tasuline. Kuna sälguga kaardid tõime turule just pimedatele ja nägemispuudega klientidele mõeldes, siis nemad ei pea ootama kuni kätte jõuab tavapärane kaardivahetuse aeg ega maksma ka enneaegse asenduse eest teenustasu. Vahemikus tänasest kuni 31. augustini käesoleval aastal vahetame pimedatele ja nägemispuudega klientidele nende soovi korral tavalise Deebetkaart Plussi kaardi sälguga kaardi vastu välja tasuta.

Kaardi asendamiseks tasuta tuleb helistada Swedbanki telefoninumbril 631 0310, võtta ühendust e-kirja või pangateate teel. Tasuta asendame kliendi olemasoleva Deebetkaart Pluss kaardi või kaardid sälguga kaardi vastu. Krediitkaartidele tasuta asendamine ei kehti. Tasuta asendamise soovi puhul piisab teavitusest, et klient on pime/nägemispuudega ja teeme asenduse tasuta.

Alates 1. septembrist kehtib kaardi asendamisel tavahinnakiri. Tasuta asendust saab kasutada ainult ühe korra. Järgmised asendused pärast seda, kui kaart on kadunud või muul viisil kahjustatud, on tavahinnaga.