Ilmunud on põhjalik juhendmaterjal nägemispuudega inimestele pakutavate teenuste kohta

25. mai 2022

Eile esitles Eesti Pimedate Liit kaks aastat kestnud projekti “Minu enda elu” raames valminud juhendmaterjali nägemispuudega noortele ja hiljuti nägemise kaotanutele.

Jakob Rosin andis ülevaate nägemispuudega noorte hetkeseisust ning kolm projektis osalenud mentorit, Maarja-Liis Orgmets, Elisabeth Egel ning Jakob Rosin jagasid lugusid oma unistuste ellu viimisest.

Rehabilitoloog Anne Kõiv andis ülevaate nägemispuudest ning eripedagoog Merike Kaljujärv jagas oma kogemust nägemispuudega laste abistamisel. Janne Jerva nägemispuudega inimeste rehabiliteerimiskeskusest rääkis aga töötamise ja rehabilitatsioonivõimalustest.

Juhendmaterjal annab põhjaliku ülevaate erinevatest teenustest, mida nägemispuudega inimene iseseisva elu alustamiseks vajab ning on kättesaadav meie kodulehel, paberkujul (soovijatele) ning peagi ka audioversioonis Eesti Pimedate Raamatukogus.

Kuigi juhend on suunatud eelkõige iseseisvat elu alustavatele nägemispuudega noortele ja hiljuti nägemise kaotanutele, leiab iga pime ja vaegnägija sealt endale kõik vajaliku, et oma erivajadusest hoolimata tagada endale kõik vajalik võimalikult iseseisvaks eluks. Juhend näitab kätte selge suuna, millistest ametkondadest millist abi saab ja kuidas ning annab mõtteid ka selle kohta, kuidas kujundada enda tööalast karjääri.

Vajuta siia, et laadida alla juhendmaterjali tekstiversioonis.

Vajuta siia, et lugeda juhendmaterjali kujundatud pdf-versiooni.

Projektist lähemalt saab lugeda siit: https://pimedateliit.ee/projekt-minu-enda-elu/