Loe ja lae alla: Valguse Kaja kevadnumber on nüüd väljas

9. juuni 2022

Head lugejad!

Valguse Kaja toimetus annab teada, et kuigi ajakirja kevadnumbri tekstiversiooni on juba mõnda aega Eesti Pimedate Liidu kodulehel lugeda saanud, siis nüüd on valmis saanud ka ajakirja kujundatud ja koos piltidega versioon ning alla saab laadida ka ajakirja aduioversiooni Eesti Pimedate Raamatukogust.

Seekordses numbris on juttu meie kahest liikmesühingust, kes tähistavad tänavu väärikat aastapäeva: MTÜ Põhja-Eesti Pimedate Ühingust, kes just äsja tähistas oma 100. tegevusaasta täitumist ning MTÜ Eesti Nägemispuudega Laste Vanemate Liidust, kellel on tänavu 25. aastapäev.

Seoses hiljuti lõppenud projektiga “Minu enda elu”, kus kaardistasime nägemispuudega noorte iseseisvumise võimalusi ja millest saab pikemalt lugeda SIIT, tuleb juttu ka ülikoolis õppimisest ja hakkama saamisest pimedana. Oma kogemusest räägivad Inglismaal õppiv Elisabeth Egel ning mitmes muusikakoolis õppinud Merilyn Jaeski jagab persooniloos oma teekonda pimeda muusikuna.

Juttu tuleb paljust muustki põnevast ja olulisest. näiteks ligipääsetavuse seadusest, hädaolukorras evakueerumisest, valge kepi kasutamisest ja e-poodide ligipääsetavusest.

Kuidas ajakirjale ligi pääseb?

Vajuta siia, et lugeda ajakirja tekstiversiooni Eesti Pimedate Liidu kodulehel
Vajuta siia, et laadida alla ajakirja tekstiversioon
Vajuta siia, et laadida alla piltide ja ilusa kujundusega PDF-versioon
Vajuta siia, et kuulata ajakirja heliversiooni Eesti Pimedate Raamatukogu veebiraamatukogus (vajalik on lugejakonto omamine)

Head lugemist ja kaunist suve jätku!

Valguse Kaja toimetus: Maarja-Liis Orgmets, Jakob Rosin, Elisabeth Egel ja Mirja Räpp

PS. Ajakiri ootab ka kaastöid nägemispuudega inimeste elust ja tegevusest rääkivate kirjutiste, arvamuslugude ning lühijuttude ja luuletuste näol. Oma kaastööd palume saata e-posti aadressile toimetus@pimedateliit.ee. Samale aadressile võib saata ka tagasisidet ja teemade ideid.